Nowe Czyżyny
Poniedziałek - Sobota:
09:00 - 21:00
Niedziela handlowa:
10:00 - 20:00
Carrefour Hypermarket
Poniedziałek - Czwartek:
06:00 - 22:00
Piątek - Sobota
06:00 - 23:00
Niedziela handlowa:
09:00 - 21:00
Leroy Merlin
Poniedziałek - Sobota:
06:30 - 22:00
Niedziela handlowa:
09:00 - 20:00

Centrum Nowe Czyżyny

ul. Medweckiego 2

31-870 Kraków

Buses:
103, 113, 174, 202, 212, 222, 232
Trams:
1, 5, 9, 14, 22, 52, 62
Bus / tram stop:
Rondo Czyżyńskie
Buses:
129, 142
Bus stop:
Medweckiego
Bus:
192
Bus stop:
Marii Dąbrowskiej
Powrót

Małe zwierzęta domowe=duża radość! O czym pamiętać, kiedy chcemy zamieszkać z mniejszym pupilem?

do odwołania

Chomiki, świnki morskie, szynszyle, króliki i inni przedstawiciele niewielkich zwierząt domowych. Choć mniejsi od psów i kotów, wprowadzają do domu tyle samo radości. O czym należy pamiętać, kiedy przyjmujemy pod dach niewielkich rozmiarów pupila?

Małe zwierzęta dzięki swoim rozmiarom mają zupełnie inne potrzeby od swoich większych rówieśników. Nie zmienia to faktu, że również wymagają regularnych zabaw oraz pielęgnacji. Co trzeba uwzględnić, kompletując dla nich wyprawkę?

Klatka

Domem dla małego pupila przebywającego w domu jest zazwyczaj klatka lub kojec. Najważniejszą kwestią jest jej rozmiar. Musimy pamiętać, że nawet najmniejsze zwierzęta muszą posiadać odpowiednią powierzchnię do życia, dlatego odradzamy zakup małych klatek, w których nie będą mogły się swobodnie poruszać. Pamiętajmy, że klatka to sypialnia, jadalnia i jednocześnie bawialnia, dlatego im więcej miejsca uzyskamy, tym lepiej. Najlepiej postawić na produkty, które można łatwo wyczyścić. Zwracajmy również uwagę na zabezpieczenia znacznie ograniczające pole do ucieczki. Szeroki wybór klatek znajduje się w sklepach stacjonarnych oraz sklepie internetowym Maxi Zoo Polska https://www.maxizoo.pl/c/male-zwierzeta/domki-dla-malych-zwierzat/.

Karmienie

Małe zwierzęta domowe potrzebują stałego dostępu do świeżej wody oraz pokarmu. Dieta musi być konkretnie dostosowana do posiadanego gatunku. Wtedy będziemy mieli gwarancję, że dostarczamy im w pożywieniu wszystkie niezbędne składniki. Musimy zagwarantować im również przysmaki w postaci orzechów czy nasion. Twarde przekąski pozwolą utrzymać zęby pupila w odpowiedniej kondycji. Więcej wskazówek pozwalających układać pełnowartościową dietę znajduje się na stronie Maxi Zoo Polska https://www.maxizoo.pl/magazyn/male-zwierzeta/. Na fachową pomoc można liczyć również w sklepach stacjonarnych Maxi Zoo – pracownicy chętnie doradzą, jakie produkty będą odpowiednie dla naszego zwierzaka.

Zabawki i akcesoria

Małe zwierzęta domowe są niezwykle ciekawskie i uwielbiają eksplorację i zabawę, dlatego w klatce lub kojcu musimy zamieścić akcesoria pozwalające na ćwiczenia oraz rekreację. Tunele czy hamaki to popularne wybory, jednak powinniśmy dopasować je do wielkości naszego pupila. Zbyt małe i wąskie mogą stanowić dla niego niebezpieczeństwo, ponieważ może w nich utknąć. Pamiętajmy również o dostarczaniu małemu przyjacielowi odpowiedniej ilości ruchu. Dobrym pomysłem jest budowanie wybiegów. Dzięki temu Twoje zwierzę będzie miało większą swobodę ruchu i możliwość eksploracji, którą tak bardzo lubi.

Małe zwierzęta domowe, takie jak gryzonie są również niesamowicie inteligentne i chętnie uczą się nowych rzeczy. Można nauczyć je różnych sztuczek, na przykład chodzenia po wąskim płotku, przeskakiwania przez przeszkody czy szukania ukrytych smakołyków. Nauka sztuczek jest nie tylko zabawą, ale umożliwia im ćwiczenie i rozwijanie swoich zdolności umysłowych oraz utrzymanie ich w dobrej formie fizycznej. Wprowadzenie do ich życia nowych wyzwań poprzez naukę sztuczek może również zwiększyć ich pewność siebie i pomóc w budowaniu lepszej relacji między nimi a ich opiekunami.

Higiena i opieka weterynaryjna

Opiekunowie małych zwierząt powinni również dbać o higienę swoich pupili i ich środowiska. Klatka i akcesoria powinny być regularnie czyszczone i dezynfekowane, a zwierzęta powinny mieć regularne kąpiele lub szczotkowanie, jeśli wymagają tego ich gatunki. Podobnie jak w przypadku innych pupili, regularne wizyty u weterynarza są ważne dla ich zdrowia i dobrej kondycji. Warto poszukać weterynarza, który specjalizuje się w opiece nad tymi pupilami i zapewnia profilaktyczne badania pozwalające monitorować ich stan.

 

 

W kompletowaniu wyprawki pomoże sieć sklepów dla zwierząt Maxi Zoo Polska, która posiada w swojej ofercie bogatą ofertę produktową dla gryzoni, które można kupić stacjonarnie oraz w sklepie internetowym https://www.maxizoo.pl/c/male-zwierzeta/domki-dla-malych-zwierzat/. Dodatkowo Maxi Zoo przygotowało specjalną promocję 10% rabatu na wyprawkę. Podczas zakupów skorzystaj ze specjalnego kuponu dostępnego tylko w sklepach stacjonarnych.

Pokaż go przy kasie, zanim rozpocznie się skanowanie produktów. Zniżka 10% jest udzielana, jeśli w Twoim koszyku znajduje się przynajmniej jeden produkt z każdej kategorii promocyjnej z poniższej listy. Rabat nie jest udzielany na artykuły marki FIT+FUN oraz nie łączy się z innymi promocjami, w tym z rabatem 5% Friends i nie obejmuje produktów objętych inną obniżką. W akcji biorą udział:

  1. Klatki (kojce, klatki i wybiegi zewnętrzne)
  2. Podłoże i ściółka (podściółka, ściółka i ściółka uzupełniająca, słoma, konopie, wióry drzewne, ściółka ze słomy, ściółka papierowa i inne)
  3. Wyposażenie klatki i akcesoria (domki, miski na żywność i poidła, stojaki na siano, pomosty, tunele, toalety dla gryzoni, drabinki, kołowrotki, zabawki, piasek, szczotki, nożyczki do pazurów i inne)
  4. Jedzenie i przysmaki (żywność i suplementy diety, przekąski, siano i inne)

Dbanie o warunki do codziennego życia naszych najmniejszych, futerkowych domowników to nasz obowiązek. Za odpowiedni „dom” oraz poświęcony zwierzętom czas, pupile odwdzięczają się dostarczaniem nam wiele radości i przyjemności, a także poprawiając jakość naszego życia poprzez redukcję stresu. Zapewnienie im odpowiednich warunków to wyraz naszej odpowiedzialności i szacunku wobec nich.