Nowe Czyżyny
Poniedziałek - Sobota:
09:00 - 21:00
Niedziela handlowa:
10:00 - 20:00
Carrefour Hypermarket
Poniedziałek - Czwartek:
06:00 - 22:00
Piątek - Sobota
06:00 - 23:00
Niedziela handlowa:
09:00 - 21:00
Leroy Merlin
Poniedziałek - Sobota:
06:30 - 22:00
Niedziela handlowa:
09:00 - 20:00

Centrum Nowe Czyżyny

ul. Medweckiego 2

31-870 Kraków

Buses:
103, 113, 174, 202, 212, 222, 232
Trams:
1, 5, 9, 14, 22, 52, 62
Bus / tram stop:
Rondo Czyżyńskie
Buses:
129, 142
Bus stop:
Medweckiego
Bus:
192
Bus stop:
Marii Dąbrowskiej
Powrót

Komfort pupila w domu – jak wybrać odpowiednie legowisko?

Do odwołania

Zwierzęta zasługują na wszystko, co najlepsze, a komfortowe legowisko jest podstawą ich dobrego samopoczucia i gwarancją wypoczynku. Jego wybór może stanowić kłopot, dlatego warto zapoznać się z praktycznymi wskazówkami, które pozwolą Wam znaleźć produkt idealny dla Waszego pupila.

Jaki rozmiar wybrać?

Wyznacznikiem jest w tym przypadku wielkość i waga pupila. Musi mieć wystarczająco dużo miejsca, aby się wyprostować i swobodnie przekręcić. Psy można zmierzyć w pozycji leżącej i dodać kilka centymetrów zapasu. Legowisko dla kota również musi być wystarczająco szerokie i dawać możliwość nieograniczonych ruchów, w tym rozciągania się.

Na jaki materiał postawić?

Wybierając miejsce do wypoczynku, opiekunowie biorą pod uwagę materiał i wygodę, jaką gwarantuje. Materiał legowiska jest też uzależniony od rodzaju i długości sierści pupila. Miękkie, puszyste materiały, takie jak plusz czy welur, będą strzałem w dziesiątkę w przypadku czworonogów, które rzadko gubią sierść. W przeciwnym razie lepiej postawić na tkaniny o gładkiej powierzchni. Oprócz komfortu pupila warto zwrócić uwagę na zalecenia dotyczące czyszczenia. Wyjmowane pokrywy, zdejmowane poszewki czy jednoczęściowe legowiska, które można uprać w pralce, to opcje, które ułatwią Wam życie. Więcej szczegółów można znaleźć w poradniku Maxi Zoo Polska znajdującym się na stronie sieci – https://www.maxizoo.pl/magazyn/pies/akcesoria/miejsce-do-spania/.

Oferta akcesoriów dla pupili jest obecnie równie szeroka, jak dla ludzi. W praktyce oznacza to, że bez problemu znajdziecie legowisko, które będzie pasowało do wystroju Waszego wnętrza.

Rodzaje legowisk

Rodzajów i kształtów legowisk jest niemal tak dużo, jak ich wariantów kolorystycznych. Opiekunowie psów zazwyczaj stawiają na tradycyjne formy przypominające poduszki lub kanapy z wyższymi brzegami, na których pupil może opierać głowę. Koty z kolei uwielbiają legowiska typu budka lub domek. Dobrze sprawdzą się też platformy, z których kot będzie mógł obserwować, co aktualnie dzieje się w domu.

Legowisko na każdą kieszeń

Produkty z tej kategorii różnią się wielkością, kształtem, materiałem i wykończeniem. To z kolei przekłada się na różnice w cenach. Podczas wyboru produktu powinniście rozważyć opisane powyżej elementy: rozmiar, materiał i rodzaj. Dzięki temu dokładnie dopasujecie legowisko do potrzeb Waszego pupila. Szeroki wybór miejsc do spania dla pupila znajdziecie w sklepach stacjonarnych oraz sklepie internetowym Maxi Zoo Polska. Sieć wprowadza regularnie oferty promocyjne, które pozwalają kupować artykuły dla pupili w korzystnych cenach – https://www.maxizoo.pl/promocje-oferty/sklepy-stacjonarne/.

Wybór legowiska dla psa lub kota nie będzie problemem, jeśli wiecie, na co zwrócić uwagę. Wasz pupil z pewnością doceni wygodę i będzie wdzięczny za miejsce, w którym komfortowo wypocznie.