Nowe Czyżyny
Poniedziałek - Sobota:
09:00 - 21:00
Niedziela handlowa:
10:00 - 20:00
Carrefour Hypermarket
Poniedziałek - Czwartek:
06:00 - 22:00
Piątek - Sobota
06:00 - 23:00
Niedziela handlowa:
09:00 - 21:00
Leroy Merlin
Poniedziałek - Sobota:
06:30 - 22:00
Niedziela handlowa:
09:00 - 20:00

Centrum Nowe Czyżyny

ul. Medweckiego 2

31-870 Kraków

Buses:
103, 113, 174, 202, 212, 222, 232
Trams:
1, 5, 9, 14, 22, 52, 62
Bus / tram stop:
Rondo Czyżyńskie
Buses:
129, 142
Bus stop:
Medweckiego
Bus:
192
Bus stop:
Marii Dąbrowskiej
Powrót

Specjalistyczne żywienie zwierząt z Maxi Zoo

Zalety specjalistycznej karmy
w diecie pupila

Czym jest specjalistyczna karma?

Specjalistyczne karmy dla zwierząt to zaawansowane produkty żywieniowe, które są formułowane z myślą o spełnieniu ich szczególnych wymagań dietetycznych i zdrowotnych. Są tworzone na podstawie najnowszych badań i wiedzy weterynaryjnej i dostarczają Twojemu pupilowi zbilansowanych składników odżywczych, które są niezbędne dla poprawy jakości jego życia, zdrowia oraz dobrej kondycji.

Każdy produkt z tej kategorii jest opracowywany z uwzględnieniem specyficznych potrzeb różnych grup zwierząt, biorąc pod uwagę ich wiek, wagę, poziom aktywności oraz ewentualne problemy zdrowotne. Np. alergie, choroby stawów czy niewydolność nerek. Dzięki precyzyjnie dobranym składnikom, specjalistyczne karmy nie tylko zaspokajają podstawowe potrzeby żywieniowe, ale również wspierają leczenie i zapobieganie różnym schorzeniom, pomagając utrzymać Twojego zwierzaka w doskonałej formie przez całe życie.

Co daje specjalistyczna karma?

Korzystanie ze specjalistycznej karmy przynosi szereg korzyści dla zdrowia Twojego pupila. Poprawa jakości sierści, wsparcie dla zdrowych stawów, optymalizacja trawienia czy wzmacnianie układu odpornościowego. Produkty te są nieocenione w profilaktyce oraz wspomaganiu leczenia różnych dolegliwości, takich jak nadwaga, problemy z trzustką, cukrzyca czy problemy z nerkami.

Kiedy powinieneś stosować specjalistyczną karmę w diecie pupila?

Stosowanie specjalistycznej karmy powinno być przez Ciebie rozważane, gdy Twój czworonożny przyjaciel ma konkretne potrzeby zdrowotne lub dietetyczne. Przykłady takich sytuacji obejmują alergie pokarmowe, problemy z nadwagą oraz choroby przewlekłe. Wprowadzenie specjalistycznej karmy może być również wskazane dla zwierząt w okresach rekonwalescencji, gdy potrzebują one specyficznego wsparcia, aby szybko wrócić do zdrowia. Pamiętaj, że decyzja o zmianie diety powinna być podjęta po konsultacji z weterynarzem.

Jak wybrać odpowiedni produkt?

Następnym krokiem po konsultacji z weterynarzem jest znalezienie najlepszego produktu. Pamiętaj, że specjalistyczną pomoc możesz otrzymać w sklepach Maxi Zoo. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu nasi pracownicy mogą udzielić Ci cennych wskazówek dotyczących poszczególnych produktów, ich składników, a także pomóc w dopasowaniu karmy do indywidualnych preferencji smakowych i potrzeb żywieniowych Twojego zwierzęcia. Szeroki wybór specjalistycznych karm znajdziesz również w naszym sklepie internetowym – https://www.maxizoo.pl/c/diety-vet/.

Każdy pupil jest inny, a jego reakcja na specyficzną dietę może się różnić. Dlatego ważne jest, aby obserwować jego zachowanie, apetyt oraz ogólny stan zdrowia po wprowadzeniu nowej karmy i w razie potrzeby skonsultować się ponownie z weterynarzem. Więcej szczegółowych informacji znajdziesz w specjalistycznych poradnikach na stronie Maxi Zoo: