Czas na spacer i zabawę - Centrum Nowe Czyżyny Kraków
Nowe Czyżyny
Poniedziałek - Sobota:
09:00 - 21:00
Niedziela handlowa:
10:00 - 20:00
Carrefour Hypermarket
Poniedziałek - Czwartek:
06:00 - 22:00
Piątek - Sobota
06:00 - 23:00
Niedziela handlowa:
09:00 - 21:00
Leroy Merlin
Poniedziałek - Sobota:
06:30 - 22:00
Niedziela handlowa:
09:00 - 20:00

Centrum Nowe Czyżyny

ul. Medweckiego 2

31-870 Kraków

Buses:
103, 113, 174, 202, 212, 222, 232
Trams:
1, 5, 9, 14, 22, 52, 62
Bus / tram stop:
Rondo Czyżyńskie
Buses:
129, 142
Bus stop:
Medweckiego
Bus:
192
Bus stop:
Marii Dąbrowskiej
Powrót

Czas na spacer i zabawę

Coraz cieplejsze dni zachęcają do dłuższych spacerów, a nasi czworonożni przyjaciele chętniej angażują się w różnego rodzaju zabawy. Zastanówmy się, co może uprzyjemnić im czas, jak zapewnić im bezpieczeństwo i radość ze wspólnie spędzonych chwil.

 

Twój pupil uwielbia spacery? To świetnie! Wiosna sprzyja spędzaniu coraz dłuższego czasu na świeżym powietrzu. Jeśli planujecie dłuższą wycieczkę poza miastem, musisz pamiętać o kilku niezbędnych elementach, które sprawią, że będzie to dla was świetne doświadczenie. Przede wszystkim, jako odpowiedzialny opiekun, powinieneś przemyśleć kwestię transportu. W samochodzie sprawdzi się specjalna mata, która zapobiegnie zabrudzeniom tapicerki, mniejszego psa można przewieźć w torbie transportowej i przypiąć ją pasami – to pozwoli uniknąć obrażeń w razie gwałtownego hamowania. Taka torba może nam się również przydać, jeśli podróżujemy środkami transportu zbiorowego. Jeśli mamy zamiar zabierać naszego czworonożnego przyjaciela na wyjazdy dość często, warto mu kupić specjalne szelki i pas mocujący do zapięcia na pasy bezpieczeństwa.

 

Na spacer, szczególnie gdy zrobi się cieplej, koniecznie zabierz butelkę z wodą, najlepiej taką ze zintegrowanym pojemnikiem lub miską do picia. Twój pies na pewno będzie zachwycony, jeśli będziesz miał przy sobie sakiewki na przysmaki, oczywiście pełne pyszności. Takie smaczki przydadzą się również, jeśli planujesz swojego pupila nauczyć kilku nowych rzeczy lub wzmacniać już znane mu zachowania – będą doskonałą nagrodą w trakcie treningu. Możesz też zabrać ze sobą gwizdek albo kliker – użycie tego ostatniego w momencie poprawnego wykonania zadania wzmacnia wytworzenie pożądanej reakcji, na przykład podczas nauki aportowania, o czym możesz przeczytać na stronie www.maxizoo.pl/magazyn/pies/zachowanie/aportowanie/

Nawet jeśli wybierasz się w miejsce odludne, twój pies musi mieć na sobie obrożę lub szelki, a ty nie zapomnij o zabraniu ze sobą odpowiedniej smyczy, która da twojemu czworonożnemu przyjacielowi swobodę, ale też zapewni bezpieczeństwo. Smycz treningowa może mieć nawet 10 metrów długości, nie będzie więc krępować ruchów twojego pupila, ale też w razie niespodziewanej sytuacji gwarantuje ci pełną kontrolę nad nim. Nie zapomnij również o woreczkach na odchody.

 

Zabrałeś już wszystkie niezbędne rzeczy, pora teraz pomyśleć o zabawie, która będzie dla was doskonałą rozrywką. W ofercie Maxi Zoo można znaleźć różnego rodzaju akcesoria do agility. Część z nich po złożeniu zajmuje mało miejsca, można je więc bez problemu zabrać ze sobą i poćwiczyć podczas wyprawy. Jeśli natomiast dysponujesz ogródkiem, możesz rozstawić w nim cały tor – tunel, drążki do slalomu, przeszkody do przeskakiwania, a nawet obręcz. Wtedy dla twojego pupila każde wyjście na zewnątrz będzie przygodą. Pamiętaj jednak, by zarówno tor, jak i częstotliwość powtórzeń dostosować do możliwości twojego psa. Jego pokonanie ma być dla niego przyjemnością, odpowiednio nagrodzoną, a nie trudnym treningiem wysiłkowym.